Orlik grubodzioby Henryk z Biebrzańskiej populacji.Opublikowano kolejną pracę poświęconą badaniom orlików grubodziobych Aquila clanga. Tym razem dotyczy ona zagadnienia migracji europejskiej populacji tego gatunku. W badaniach wykorzystano dataloggery firmy Aquila.

Publikację można pobrać tutaj.

 

 

Wyposażony w nasz logger, jak widać prawie niewidoczny, dzięki czemu stawiający mały opór powietrza podczas lotu. Foto: N. Bhatt.Oto kolejny raport z funkcjonowania naszych urządzeń.

 

Dorosły ścierwnik tuż po założeniu naszego loggera w afrykańskim Dżibuti. Foto: M. McGrady.Przyszła wiosna, czas więc na kolejną porcję informacji o tym, jak radzą sobie w terenie nasze loggery.

Orzeł przedni o imieniu Tonička i pracownik stacji w Bartosowicach Petr Orel przed wypuszczeniem na wolność w 2018 roku. Foto: Ośrodek Rehabilitacji Bartoszowice.Dziś historia jak z bajki, a może raczej jak z horroru zakończonego jednak happy endem. W Czechach od lat prowadzony jest program reintrodukcji orła przedniego. W 2011 roku w ramach tego programu wypuszczono młodą samicę orła przedniego. Niestety wolnością cieszyła się niedługo. I niestety znów powodem byli myśliwi.

Dzisiejsza "terenowa" prezentacja produktów firmy Aquila w Arabii Saudyjskiej.W listopadzie zeszłego roku miał miejsce dobry przykład na to, jaki wkład w naukę wnoszą loggery Aquila - dzięki danym uzyskanym z tych urządzeń naukowcy odkryli nowe zimowisko w Arabii Saudyjskiej z dużą koncentracją orłów stepowych. Dalszy monitoring potwierdził występowanie 6700 osobników w zaledwie dwóch miejscach. Taka liczba oznacza występowanie tam 10% światowej populacji tego zagrożonego wymarciem gatunku. Dodatkowo zarejestrowano też obecność innych gatunków ptaków szponiastych.

Portal GPS | Grzędy | Galeria | Projekt AQC | Baza obserwacji | Kontakt

Copyright © Aquila 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.