Dzisiejsza "terenowa" prezentacja produktów firmy Aquila w Arabii Saudyjskiej.W listopadzie zeszłego roku miał miejsce dobry przykład na to, jaki wkład w naukę wnoszą loggery Aquila - dzięki danym uzyskanym z tych urządzeń naukowcy odkryli nowe zimowisko w Arabii Saudyjskiej z dużą koncentracją orłów stepowych. Dalszy monitoring potwierdził występowanie 6700 osobników w zaledwie dwóch miejscach. Taka liczba oznacza występowanie tam 10% światowej populacji tego zagrożonego wymarciem gatunku. Dodatkowo zarejestrowano też obecność innych gatunków ptaków szponiastych.

Dziś za to byliśmy świadkami dość specyficznej koncentracji - trzy orły wyposażone w loggery Aquila znajdowały się w odległości nie większej niż 6 km w centralnej części Arabii Saudyjskiej. Wszystkie wyposażone w nasze loggery, ale w różnych częściach świata, w różnym wieku, z różnymi modelami loggerów i przede wszystkim będące różnymi gatunkami. I tak orzeł stepowy Aquila nipalensis 183 miał założony 33-gramowe urządzenie rok temu w Omanie. Orzeł cesarski Aquila heliaca o imieniu Grjemjaczij swój 33-gramowy logger otrzymał zeszłego lata w Rejonie Uljanowskim w Rosji. Za to orlik grubodzioby Aquila clanga o imieniu Zadira 25-gramowego loggera otrzymał również zeszłego lata w Rejonie Moskiewskim w Rosji.

Czwarty ptak z naszym loggerem - Awralka, kolejny orzeł cesarski z Uljanowska, któremu logger założono w 2017 roku - spędził dzień w odległości ok. 200 km od dzisiejszego "miejsca koncentracji".

Tak więc jeśli chcielibyście Państwo porównać różne modele naszych produktów, oprócz odwiedzenia naszej strony internetowej, możecie równie dobrze wybrać się na zimowisko, gdzie ptaki przedstawią Państwu prezentację "w terenie". Powodzenia!

Kolejna terenowa prezentacja w Iraku.Aktualizacja: Dnia następnego kolejna "terenowa" prezentacja produktów firmy Aquila miała miejsce tym razem w Iraku. Pod względem technicznym i naukowym różniła się od wczorajszej. Z jednej strony nie była już tak spektakularna z uwagi na fakt, że prezentowano tylko jeden - 33-gramowy - model loggera, tylko jeden gatunek orła - orzeł stepowy - dokonał prezentacji, a wszyscy prezenterzy pochodzą z jednego zaledwie zakątka świata - Uljanowska w Rosji. Z drugiej strony każdy z prezenterów został wyposażony w nasz produkt w innym roku - 2017, 2018 i 2019, więc każdy z nich mógł podzielić się swoimi, odpowednio, trzema, dwoma i jednym rokiem doświadczeń.

Kolejne dwa uljanowskie orły cesarskie z 2019 roku znajdowały się w promieniu 200 km.

Portal GPS | Grzędy | Galeria | Projekt AQC | Baza obserwacji | Kontakt

Copyright © Aquila 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.