Komitet organizacyjny podczas ceremonii otwarcia sympozjum.W dniach od 30 października do 1 listopada 2015 roku w hiszpańskiej miejscowości Binaced odbyło się drugie międzynarodowe sympozjum dotyczące kani rudej.

Kania ruda Milvus milvus to europejski gatunek ptaka szponiastego. Jego areał występowania obejmuje niemal wyłącznie teren naszego kontynentu. Jest to ptak migrujący, jego zimowiska mieszczą się również w Europie, głównie południowej. Znaczna część populacji tego gatunku spędza zimę właśnie w północnej i zachodniej części Hiszpanii.

W czasie trwania sympozjum przedstawiono status gatunku w wielu krajach europejskich. Podkreślono postępujący w ostatnich latach negatywny trend rozwoju populacji. Szczególny nacisk poświęcono terenom zimowisk, gdzie jak się okazuje ptaki te padają ofiarą masowo stosowanych trucizn, wykładanych w celu zwalczania dzikich psów i szakali.

Uczestnicy sympozjum zaproponowali dalsze kroki mające na celu ochronę tego gatunku. Podkreślono konieczność współpracy międzynarodowej w tym zakresie. Sympozjum towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, jak wystawa fotografii poświęconej ptakom szponiastym regionu, czy chociażby pokaz badań i znakowania ptaków w pobliskim centrum dokarmiania.

W trakcie sympozjum firma "Aquila" zaprezentowała swoje najnowsze loggery.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie sympozjum.

Portal GPS | Grzędy | Galeria | Projekt AQC | Baza obserwacji | Kontakt

Copyright © Aquila 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.